Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu finansowego jest oszczędzanie. Odkładając nawet niewielkie kwoty co miesiąc, po roku uzyskamy pokaźną sumkę, która może stać się żelazną rezerwą „na wszelki wypadek”. Ale w przypadku, kiedy budżet domowy jest tak skromny, że nie ma już gdzie szukać oszczędności albo zwyczajnie nie potrafimy konsekwentnie odkładać pieniędzy, nie powstaje żadna żelazna rezerwa. I kiedy pojawiają się nagłe problemy w postaci np. awarii, choroby czy nagłej utraty pracy, nie ma tego komfortu psychicznego, że można skorzystać z odłożonej kwoty.

W takiej sytuacji, najszybszym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki i zlikwidowanie problemu jest pożyczka przez internet, forma pożyczki chwilówki, ale załatwiana całkowicie online.

Jakie zalety ma pożyczka przez internet?

Taka forma pożyczki to odpowiedź firm finansowych na zmieniający się rynek i rosnące wymagania klientów. Obecnie, coraz więcej spraw załatwiamy online, płacimy rachunki, robimy zakupy itd. Dlatego też na rynku finansowym pojawiają się pożyczkodawcy, którzy dają możliwość uzyskiwania pożyczek online. Dzięki temu możemy w sytuacji awaryjnej doładować swój portfel przez internet.

Nie ma już potrzeby, żeby tracić czas na wizytę w placówce stacjonarnej. Wystarczy obejrzeć oferty firm pożyczkowych, które dają pożyczki przez internet, porównać je i wybrać najkorzystniejszą. Bez wychodzenia z domu albo w czasie podróży.

Na stronach takich firm można znaleźć przydatne kalkulatory, gdzie, ustawiając potrzebną kwotę i termin spłaty, uzyskamy od razu informację o całkowitych kosztach pożyczki. Potem na stronie wybranej firmy należy dokładnie zapoznać się z warunkami i złożyć wniosek.

Firmy oferujące pożyczki przez internet ułatwiają klientom tą sprawę jak tylko mogą. Mamy do dyspozycji specjalne platformy do rejestracji i wnioskowania, które prowadzą nas przez całą procedurę krok po kroku. Po zarejestrowaniu mamy też swój panel klienta, a w nim wszystkie potrzebne informacje, możliwość zarządzania płatnościami i zaciągania kolejnych pożyczek.

Jak uzyskać pożyczkę przez internet?

W wielu firmach pożyczkowych proces ten wygląda podobnie. Wystarczy skorzystać ze wspomnianego wcześniej kalkulatora i ustawić parametry pożyczki, po czym kliknąć w baner „weź pożyczkę”. Tak przechodzimy do procesu rejestracji, gdzie w formularzu należy podać dane osobowe (imię, nazwisko, adres, numer Pesel) oraz aktualny numer telefonu, adres e-mail oraz numer internetowego konta bankowego.

Po przesłaniu formularza zwykle dostajemy numer konta, na które należy wykonać przelew weryfikacyjny (przeważnie na kwotę 1-2 zł). To sposób na sprawdzenie autentyczności danych, więc w przelewie muszą być te same, które podaliśmy podczas rejestracji. Po zweryfikowaniu naszych danych, pracownik przesyła decyzję i jeśli jest pozytywna to otrzymujemy pieniądze na konto w ciągu kwadransa. Jeśli składamy wniosek w dzień roboczy i w godzinach pracy firmy, cała procedura przyznawania pożyczki przez internet powinna trwać nie dłużej niż godzinę, łącznie z pierwszą rejestracją.