Kupno smartfona to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Mówiąc o najnowszych modelach telefonów, należy jednak mierzyć w kierunku górnej półki wydatków. Koszty dwóch tysięcy złotych to bardzo często duży wydatek, dlatego do realizacji naszych marzeń pomocna będzie pożyczka. Pożyczka na telefon to dobry pomysł?

Smartfon idealny, czyli jaki?

Dobranie idealnego smartfona to przede wszystkim kwestia wyboru indywidualnego. Telefon będzie uznany za dobry, w momencie, kiedy będzie on spełniał nasze wymagania. Każdy miłośnik filmowania i robienia zdjęć będzie patrzył w kierunku lepszych parametrów aparatu w telefonie. Osobom, które korzystają z wielu aplikacji, przydatny będzie mocny procesor oraz duża ilość pamięci. Przed wyszukiwaniem telefonów warto sprecyzować swoje oczekiwania. Dzięki temu będziemy mieli możliwość zawężenie wyszukiwanych telefonów do mniejszej ilości.

Pożyczka na smartfona

Aktualnie na rynku najnowsze telefony są często określane kombajnami. Bardzo często bowiem łączą w sobie wiele funkcji oraz nowoczesnych rozwiązań. Z komfortem oraz osiągnięciami, w parze idzie oczywiście cena. Z reguły jest ona dość wysoka i zaporowa. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki na zakup swojego wymarzonego telefonu.

 

Wbrew wszelkim pozorom, zakupy na raty są bardzo proste, oraz minimalne względem formalności. Wybierając konkretny bank, musimy liczyć się z dostarczaniem wielu dokumentów – właśnie dlatego dużo wygodniej jest zaciągnąć pożyczki przez internet czy na miejscu, w sklepie. Wszystko ustalamy sami z konsultantem. Wysokość pożyczki, jak również ilość rat.

 

Dla przykładu dla kwoty 2 tysięcy złotych rozłożonych na 20 miesięcy – zobowiązani będziemy do spłaty 190zł miesięcznie. Dla 24 miesięcy będzie to już kwota około 160 złotych. Bardzo często kwoty zobowiązania na rzecz nowego telefonu są porównywalne z abonamentami, jakie oferują nam operatorzy w parze z nowymi telefonami. Jednak trzeba mieć na uwadze kilka elementów. Przede wszystkim bardzo często musimy dodatkowo dopłacić do telefonu, a po drugie często wiążemy się z operatorem na okres nawet 3 lat! Pożyczka w tym wypadku jest więc znacznie lepszym rozwiązaniem.